Aktualności

 
 
Obraz olekludwik olekludwik
Generator haseł
olekludwik olekludwik w dniu Sunday, 27 April 2014, 4:33 AM napisał(a)
 

PassworG to darmowe oprogramowanie - generator haseł, pozwalający na tworzenie dowolnej liczby losowych, niepowtarzalnych i bardzo bezpiecznych haseł, które są bardzo trudne do złamania lub odgadnięcia.
Zawiera wbudowany moduł sprawdzania jakości hasła. Użyj tej funkcji, aby sprawdzić siłę hasła.
PassworG download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji).
Hasło musi mieć znaków co najmniej: 8, liczb co najmniej: 1 , małych liter co najmniej: 1 , dużych liter co najmniej: 1, niestandardowych znaków co najmniej: 1

Zasady bezpieczeństwa wymagają od nas różnych haseł w każdym serwisie, odpowiednio długich i losowych. Zapamiętanie ich nie jest możliwe a trzymanie ich np. w przeglądarce nie gwarantuje takiego bezpieczeństwa jak osobne programy do odczytywania szyfrowanych baz haseł. KeePass posiada własny format baz haseł (.kdb), które są szyfrowane i posiadają szereg zaawansowanych opcji zwiększających ich bezpieczeństwo.

KeePass Password Safe jest darmowym, opensource'owym narzędziem przeznaczonym do zarządzania i przechowywania listy haseł w bezpieczny sposób. 

Aplikacja pozwala na przechowywanie wszystkich poufnych informacji w bazie danych, która jest zabezpieczona jednym hasłem właściciela, więc wystarczy, że użytkownik zapamięta tylko jedno hasło by otworzyć całą bazę danych. Całość jest zabezpieczona najlepszym i najbezpieczniejszym algorytmem szyfrującym (Rijndael). Aplikacja pozwala na sortowanie i wyszukiwanie haseł, export ich do plików TXT, HTML, XML, CSV czy XSL oraz import z CSV, CodeWallet(Pro) TXT i plików TXT z Password Safe v2 oraz 20 innych.

Dodatkowo program wyposażony jest w bardzo dobry generator haseł, a obsługa wtyczek poszerza jego funkcjonalność np. o możliwość tworzenia automatycznych kopi zapasowych danych, import PIN-ów itp.