Aktualności

 
 
Obraz olekludwik olekludwik
Jak stworzyć pusty kurs?
olekludwik olekludwik w dniu Sunday, 21 September 2014, 1:08 PM napisał(a)
 

Jak stworzyć pusty kurs?

Jeśli administrator założył Ci kurs, to widzisz go na liście wszystkich kursów zaraz po zalogowaniu do Moodle. Możesz do niego wejść - widzisz pusty kurs. W tej chwili ważne jest, by trafić na stronę pozwalającą modyfikować parametry kursu. W tym celu odszukaj na stronie blok Administracja, a w nim opcję Ustawienia. Jakie problemy mogą się w tej chwili pojawić?

  1. Widzisz blok Administracja, ale jest on malutki i nie ma w nim żadnych opcji - blok jest "zwinięty". Aby go "rozwinąć" wystarczy kliknąć w znak + w jego prawym-górnym rogu.
  2. Nie widzisz na stronie kursu bloku Administracja - sprawdź, czy jesteś zalogowany.
  3. Jesteś zalogowany i nie widzisz bloku Administracja - skontaktuj się z administratorem, by sprawdził, czy dał Ci uprawnienia autora kursu.

Po pokonaniu ewentualnych przeciwności wchodzisz na stronę z formularzem do definiowania parametrów kursu.

pusty kurs

Po zalogowaniu do Moodle każdy widzi listę dostępnych kursów. Osoba z uprawnieniami do tworzenia kursów, widzi dodatkowo blok Administracja. Wybierając opcję Kursy i dalej Dodaj/edytuj kursy wchodzimy na stronę zarządzania kategoriami i kursami. Zanim dodamy nowy kurs warto upewnić się, że jesteśmy we właściwej kategorii (ewentualnie wybrać właściwą), i możemy kliknąć przycisk Dodaj nowy kurs. Otwiera się strona z formularzem do definiowania parametrów kursu.